Pakowanie dziecka na wyjazd wakacyjny – czyli top 5 rzeczy, które muszą znaleźć się w jego walizce

Dzieci szybko dorastają i ani się obejrzymy, a okaże się, że jest już na tyle duże, że może samo jechać na kolonię. Co spakować do walizki czy plecaka juniora? Które rzeczy są najważniejsze, a co można odłożyć? Warto poznać kilka zasad, by do walizki i plecaka włożyć top 5 rzeczy, bez których wyjazd nie może się udać.
Co jest najważniejsze na koloniach? Produkty potrzebne do walki z brudem
Dziecku trzeba spakować rzeczy potrzebne do dbałości o higienę. Nie martwmy się, że bez naszej zachęty zapomni o myciu. Wychowawcy także dbają o to, by dzieci były czyste. Potrzebne będą trzy ręczniki – plażowy (możliwie jak największy, aby w razie czego dziecko mogło się nim owinąć na plaży po kąpieli), kąpielowy (najlepiej dwa) i zwykły (przyda się przy myciu rąk przed posiłkami). Możemy sięgnąć po specjalne ręczniki szybkoschnące, które po chwili są suche i z pewnością nie zgniją, gdy dziecko zapomni je rozwiesić po powrocie z plaży. Do tego należy dołożyć mydło, żel pod prysznic z szamponem 2w1, krem nawilżający oraz klapki/japonki pod prysznic.

Dziecko lubi się kąpać! Co trzeba zapakować na kolonię, by pobyt dziecka na plaży by udany?

Jeśli pogoda dopisuje, dzieci dużo czasu spędzają na plaży. Muszą tam zabrać ze sobą ręcznik, koc, wodę i przekąski. Do walizki zapakujmy także mały plecak, w którym wygodnie wszystko przeniesie. Taki plecak przyda się również podczas wycieczki. Spakujmy również krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy – najlepiej czapkę z daszkiem lub kapelusz z niewielkim rondem. Ponadto warto spakować środek odstraszający komary i kleszcze, również udzielając dziecku instrukcji użycia. Środki te przydadzą się w trakcie ewentualnych wycieczek ponieważ w trakcie letnich kolonii nad morzem, często organizowane są wycieczki na tereny zalesione. Oczywiście nie możemy zapomnieć o stroju kąpielowym. Najlepiej spakować dwa stroje – nie są ciężkie, a może się przydać zapasowy.

Jakie buty i ubrania są potrzebne na kolonii

Dziecku potrzebne będzie także wygodne obuwie sportowe – radzi Quatromondis. To chyba najważniejsze buty w czasie wyjazdu – sprawdzą się podczas wycieczki do lasu czy podczas wieczornego spaceru. Spakujmy także sandały, które będzie nosić, gdy będzie ciepło. Jeśli junior wyjeżdża na 14 dni, trzeba włożyć po jednej koszulce typu T-shirt na każdy dzień, tyle samo skarpetek i majtek oraz trzy bluzy, z których jedna powinna być zapinana na zamek. Potrzeba także 5-6 par krótkich spodenek i do tego 2-3 pary spodni długich. Dziecku na kolonii zapewne przyda się kurtka przeciwdeszczowa, a w ostateczności foliowy płaszcz lub peleryna przeciwdeszczowa. Musimy pamiętać także o piżamach – potrzebne są dwie sztuki oraz o spodniach dresowych i tenisówkach do poruszania się po ośrodku.

Czytaj również  5 pomysłów na ferie zimowe dla dzieci

Czy na kolonię daje się kieszonkowe?

Nie da się zaprzeczyć, że w czasie wyjazdu dziecko będzie chciało sobie coś kupić, np. lody, napój czy pamiątkę. Wprawdzie ma zapewnione utrzymanie, ale musimy dać pewną sumę pieniędzy. Na dwutygodniowy wyjazd zalecana jest kwota około 200 zł. Zazwyczaj wychowawcy zgadzają się na to, by przechowywać kwotę i wydzielać podopiecznemu.
Wyjazd na kolonie to dla dziecka szansa na ćwiczenie samodzielności. Pozwólmy mu na to, ale pamiętajmy o spakowaniu wszystkich rzeczy, by ich brak nie zepsuł wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *