W co wyposażyć ucznia do szkoły

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi rozpoczął się sezon szkolnych zakupów. W większości sieci handlowych przybory szkolne zaczęły być dostępne jeszcze na wakacjach, ale czy w sierpniu nasi milusińscy chcą już myśleć o nauce? Jeśli nie udało nam się wtedy wybrać na zakupy, to najwyższa pora zrobić to teraz, bo choć w niższych klasach podręczniki są za darmo, to jednak nie są to jedyne wydatki jakie nas czekają w związku z nowym rokiem szkolnym.

Przybory szkolne z hipermarketu

Niewątpliwym plusem zakupu przyborów szkolnych w sklepach wielkopowierzchniowych czy dyskontach jest duża rozpiętość cen oraz promocje – tutaj faktycznie znajdziemy towar na każdą kieszeń. Warto jednak zwrócić uwagę szczególnie na produkty licencyjne, które znacznie różnią się ceną od tych, które są pozbawione postaci z ulubionych bajek, czy drużyn sportowych. Niestety w przypadku tych produktów płacimy głównie za licencje, bo sama jakość wykonania i trwałość nie różni się niczym od tych z najniższej kategorii cenowej.
Często natrafimy także na pozorne promocje, które okazują się droższym wyborem, niż gdybyśmy kupowali szkolne przybory osobno, a w sklepach różnych sieci. Zresztą trwałość powinna być dla nas podstawowym wyznacznikiem – nie zapominajmy, że piórniki, kredki i zeszyty będą raczej wrzucane do plecaka po sygnale dzwonka na przerwę, a nie równiutko układane. Do tego dochodzi też ilość rzeczy w plecaku i nie zawsze bezpieczne go przenoszenie czy układanie. Dużym plusem większych marketów jest możliwość zakupu dobrych jakościowo przyborów szkolnych renomowanych firm po znacznie niższej cenie. Wynika to z dużej ilości zamówień, na jakie stać sklepy sieciowe i wynegocjowanego od producenta rabatu.

Czytaj również  Sposoby na kolki u dzieci. Dowiedz się, jak pomóc maluszkowi

Przybory szkolne ze sklepu papierniczego

Początek roku szkolnego to zwiększony ruch we wszystkich sklepach, więc i oferujące profesjonalny sprzęt do pisania czy rysowania sklepy chcą na tym zarobić. Wielu z nas może zdziwić ilość promocji i rabatów, które tam czekają. Oczywiście cena dobrych przyborów szkolnych będzie nieco wyższa, niż w popularnej sieciówce, ale ich jakość i trwałość będzie nieporównanie większa i być może posłuży dłużej niż jeden rok. Dodatkowo w cenie mamy bezpłatne doradztwo i w przypadku droższych przedmiotów rękojmię.
Warto również sprawdzić ceny w internetowych odpowiednikach stacjonarnych sklepów – tam ceny są znacznie niższe i dostępnych jest jeszcze więcej atrakcyjnych promocji, których im bliżej do rozpoczęcia szkoły, tym jest ich więcej. W przypadku większej ilości zakupów można zrobić wspólne zamówienie ze znajomymi lub rodzicami innych dzieci z klasy – wtedy warto nawet sprawdzić ceny w hurtowniach internetowych i wspólnie pokryć cenę przesyłki. Mamy wtedy możliwość zakupu doskonałej jakości przyborów szkolnych w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdźmy oferty z całej Polski, a nie ograniczajmy się tylko do najbliższych województw – w końcu po podziale kosztów i tak może się okazać to bardzo atrakcyjna oferta, która przebije nawet ceny z reklam dyskontów.

Duży wybór artykułów szkolnych znajdziesz tutaj: https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/artykuly-szkolne/1051/query/szkolne/sort/relevancy.desc

Related Posts

Czytaj również  Krzesełko do karmienia drewniane czy plastikowe – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *