Krzesełko do karmienia drewniane czy plastikowe – co wybrać?

 

Czas szybko leci i nasz maluch, który, jak nam się wydaje, niedawno się urodził, ma już pół roku i zaczyna jeść stała pokarmy, a wkrótce zacznie jeść sam. Stajemy więc przed kolejnym wyborem, gdyż musimy kupić krzesełko do karmienia, które będzie wygodne dla malucha i dla nas. Producenci krzesełek do karmienia dla dzieci oferują wiele różnych modeli, a do nas należy wybór najlepszego.

Czym się różnią krzesełka do karmienia?

Istnieje kilka podstawowych rodzajów krzesełek do karmienia dla dzieci, wśród których jako pierwsze należy wymienić klasyczne krzesełko wolnostojące. Zajmuje ono dużo miejsca, ale jest bardzo praktyczne i z pewnością najbardziej stabilne. Możemy wybrać także krzesełko składane, które można złożyć, co pozwoli nam oszczędzić miejsce w pokoju czy w kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest także krzesełko w formie nadstawki, które przypinamy do zwykłego krzesła. Wśród krzesełek do karmienia dla dzieci występują także krzesełka mocowane do blatu stołu za pomocą specjalnych, antypoślizgowe zaczepy. Jest to fajna propozycja dla rodziców, którzy mają małe mieszkanie i nie wcisną do niego tradycyjnego krzesełka.

Zalety plastikowych i drewnianych krzesełek do karmienia dla dzieci?

W sklepach, biorąc pod uwagę materiał, z którego są wykonane, wyróżniamy dwa rodzaje krzesełek do karmienia dla dzieci: krzesełka drewniane i plastikowe. Tradycyjne, drewniane krzesełka są bardzo stabilne i eleganckie. Niestety, większości z nich nie można złożyć, więc zajmują bardzo dużo miejsca. Wciąż popularne są, znane od wielu lat, krzesełka, które z czasem można przerobić na niski stoliczek z krzesełkiem, idealny dla przedszkolaka. Jeśli chcemy kupić tego typu krzesełko, koniecznie wybierzmy takie, które ma miękką, ceratową wyściółkę. Sprawdźmy także, czy ma ono blat, który można zdjąć, czy wyregulować, co przyda się, gdy dziecko zacznie samodzielnie jeść. Jeśli dobrze wybierzemy, tego typu krzesełko posłuży wielu pokoleniom dzieci. Plastikowe krzesełka do karmienia dla dzieci mają zaletę, jaką jest możliwość zmiany wysokości siedziska oraz regulacja jego położenia. Niektóre z krzesełek są wyposażone w kółeczka, dzięki czemu łatwo je przesuwać, ale koniecznie muszą mieć hamulce. W tego typu krzesełkach siedzisko łatwo można zdjąć i wyprać. Ich wielką zaletą jest to, że są lekkie i łatwo je przenosić. Muszą jednak być wystarczająco ciężkie i stabilne, by się nie przewróciły.

Czytaj również  Co na ukąszenia komarów dla niemowlaka?

Wśród szerokiej oferty krzesełek do karmienia dla dzieci z pewnością każdy rodzic znajdzie takie, które będzie najlepsze dla jego dziecka. Pamiętajmy, że zawsze najważniejsze powinny być wygoda i bezpieczeństwo naszego dziecka.