Wózki trójfunkcyjne – hit czy kit?

Wózki trójfunkcyjne często wybierane są przez osoby chcące zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Jednak tego rodzaju „pojazdy” dla dzieci mają też swoich przeciwników. Czy faktycznie wózek wielofunkcyjny to dobre rozwiązanie, czy lepiej wybrać osobno wózek głęboki i osobno spacerowy? Oto jest pytanie…

Jakie zalety posiadają wózki trójfunkcyjne?

Wózki trójfunkcyjne podbijają świat. Mają wiele zalet, a do najważniejszych z nich zaliczyć należ przede wszystkim:

– ekonomiczne koszty zakupu – kupujemy jeden produkt, który służy nam przez wiele lat. Taki zakup wychodzi znacznie taniej niż kupowanie osobno fotelika grupy 0+, wózka głębokiego i spacerówki;

oszczędność czasu – wybieramy jeden produkt i nie musimy martwić się później wyborem kolejnych wózków, gdy dziecko podrośnie;

komfort i wygodna dla dziecka – wózki wielofunkcyjne produkowane są z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów, dziecko też nie zmienia nagle całkowicie swojego wózka, wprowadzane są jedynie niewielkie modyfikacje.

Na szczególną uwagę zasługują tutaj wózki wielofunkcyjne produkowane z myślą o wieloraczkach. Dają one możliwość dowolnego układania poszczególnych gondoli i siedzisk wózka. Co ciekawe, na tego rodzaju wózki często decydują się również rodzice dzieci urodzonych rok po roku, gdyż wózek trójfunkcyjny dla wieloraczków daje możliwość jednoczesnego i niezależnego od siebie montowania gondoli i siedziska dla starszego dziecka.

Czytaj również  Krzesełko do karmienia – ułatwienie dla mamy

Wózki wielofunkcyjne wchodzą często także w skład specjalnych programów przygotowywanych przez producentów fotelików samochodowych. Warto więc na to zwrócić uwagę i wybrać fotelik samochodowy firmy produkującej wózek lub takiej, która z nią współpracuje i uwzględnia specyfikacje techniczne stelażu do montowania fotelika.

Jakie wady mają wózki wielofunkcyjne?

Wózki trójfunkcyjne mają wiele zalet, ale tak jak wszystko mają też kilka wad. Wśród najważniejszych wiele osób podaje przede wszystkim ich stosunkowo wysoką cenę – taki zakup to dość duży jednorazowy wydatek. Kolejna kwestia to duże wymiary i waga takiego wózka. Wiele osób wskazuje też na to, że kupując taki wózek „wiąże” się z nim na dłużej. A przecież w momencie wybierania wózka nie jesteśmy w stanie określić czy za kilka miesięcy część spacerówkowa będzie w pełni odpowiadała naszym preferencjom i co istotne, czy dziecko będzie się w niej dobrze czuło.

Mimo wszystko wózki trójfunkcyjne mają o wiele więcej zalet niż wad, dlatego z powodzeniem można je określić jako prawdziwy hit wśród „dziecięcych pojazdów”.