Sposoby na kolki u dzieci. Dowiedz się, jak pomóc maluszkowi

 

Pojawia się między 4 a 6 tygodniem życia niemowlaka i gwarantuje rodzicom wiele nieprzespanych nocy oraz ciągły płacz dziecka. Kolki są przypadłością, z którą ciężko jest walczyć, a lekarze nadal nie wiedzą, co je wywołuje. Są jednak sposoby na to, aby nieco złagodzić dolegliwości występujące u maluszka, a jednym z nich jest butelka antykolkowa.

 

Kiedy można powiedzieć, że dziecko ma kolkę?

Kolka występuje wtedy, gdy płacz dziecka jest nagły i bardzo głośny, a przy tym maluszek ma napięty brzuch, pręży się i podwija nóżki. Trudno jest wtedy również uspokoić niemowlaka, a dziecko po chwili uspokojenia się, zaczyna znów płakać. Kolki są bardzo przykrą i dokuczliwą dolegliwością. Jest wiele domowych sposobów, aby z nimi walczyć, ale nie wszystkie są skuteczne.

 

Jak działa butelka antykolkowa?

U wielu niemowlaków kolka pojawia się podczas jedzenia. Jest to związane z połykaniem podczas przyjmowania pokarmu pęcherzyków powietrza. Zwykle wynika to ze złego karmienia dziecka. Jeżeli to przyczyna, dlatego u dziecka pojawiły się kolki oraz wzdęcia, ulgę może przynieść antykolkowa butelka. Dostępne są różne propozycje, o różnych kształtach, kolorach, wielkościach. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. system odpowietrzania czy wyrównywania ciśnienia wewnątrz, jak i na zewnątrz butelki. Może to w znaczący sposób zapobiec namnażaniu się pęcherzyków powietrza. Modeli, na które mogą zdecydować się rodzice jest naprawdę bardzo dużo. Trudno jest znaleźć w takim gąszczu propozycję odpowiednią i we właściwy sposób spełniającą swoje zadanie.

Czytaj również  Pakowanie dziecka na wyjazd wakacyjny – czyli top 5 rzeczy, które muszą znaleźć się w jego walizce

 

Stosowanie butelek antykolkowych (zobacz tutaj: https://www.aptekagemini.pl/group/butelka-antykolkowa) według wielu ekspertów ma sens, ponieważ minimalizuje się do minimum ryzyko połykania przez dziecko pęcherzyków powietrza, a tym samym można zapobiec wystąpieniu dolegliwości bólowych oraz wzdęć.

 

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupić od razu taką butelkę dla swojego maluszka. Trudno jest to jednoznacznie stwierdzić, ponieważ kolki nie występują u wszystkich niemowlaków. Dolegliwości te wcale nie muszą być również wywołane połykaniem pęcherzyków powietrza, ale niewłaściwie rozwiniętym układem pokarmowym, a na to butelka antykolkowa już nie pomoże. Jednak, jeżeli kolka pojawia się u dziecka w skutek nieprawidłowego kamienia, jak najbardziej ten produkt jest godny polecenia i warto się w niego zaopatrzyć, ponieważ odznacza się bardzo dużą skutecznością w walce z kolkami.

 

Najlepsza antykolkowa butelka, czyli jaka?

Trudno jest powiedzieć, jaka antykolkowa butelka jest najlepsza. Warto poczytać opinie na temat modelu, który chce się kupić. Rodzice bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat produktów, które stosują przy swoich dzieciach, dlatego na pewno uda się natrafić na wiele konstruktywnych i zgodnych z prawdą opinii. Dostępne w sprzedaży butelki różnią się od siebie budową, systemem odprowadzania powietrza, a także materiałem, z którego są wykonywane. Wybierając odpowiedni model, można ulżyć maluszkowi w cierpieniu i uwolnić go od kolek, co jest marzeniem wielu rodziców.

Czytaj również  Plan dnia na koloniach tematycznych. Sprawdź, jak bawi się i uczy Twoje dziecko podczas wyjazdów wakacyjnych

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *