Prezent na roczek dla chłopca

Asortyment sklepów z zabawkami zachwyca mnogością wzorów i kolorów. Jednak kiedy przychodzi do kupienia tej jednej, wyjątkowej zabawki dla konkretnego dziecka stajemy przed nie lada wyzwaniem. Jakie zabawki na roczek dla chłopca będą najlepsze? Czy prezent dla chłopca na roczek musi być koniecznie w kolorze niebieskim i czy może to być coś innego niż samochodzik?

Prezent na roczek – zabawka czy pamiątka?

Często zastanawiamy się czy dziecku na urodziny kupować wyłącznie zabawki, czy może lepsza będzie pamiątka lub jakiś praktyczny prezent np. (pościel lub koc). Pierwsze urodziny zazwyczaj są obchodzone niezwykle uroczyście, dlatego wiele osób decyduje się na danie rodzicom malucha pieniędzy, aby oni coś mu kupili. W takim przypadku warto kupić jakąś niewielką pamiątkę, która pozwoli upamiętnić tą wyjątkową chwilę. Taką pamiątką może karta urodzinowa na specjalne zamówienie, personalizowany album lub ramka na zdjęcie, bądź zestaw do wykonania odcisku rączki lub nóżki. Jeżeli chcemy kupić coś praktycznego to lepiej zapytać się rodziców dziecka, co im jest potrzebne, tak żeby prezent na roczek był faktycznie używany i się nie zdublował.

Czytaj również  Jaki rower dla 10-latka?

Jakie zabawki na roczek dla chłopca wybrać?

Roczne dzieci są w ciągłym ruchu – raczkują, próbują stawiać pierwsze kroki. Coraz bardziej są też zainteresowane otaczającym je światem. Dlatego kupując zabawki dla chłopca na roczek trzeba mieć to na uwadze. Warto też pamiętać, że dla dzieci w tym wieku nie nadają się zabawki z małymi elementami. Zabawka dla dziecka nie powinna mieć też ostrych krawędzi i być dobrze złożona, aby żadna część nie odpadła w czasie zabawy. Jakie zabawki dla chłopca w tym wieku będą odpowiednie?

Jeździki i pchacze

Są to zabawki przeznaczone dla dzieci, które zaczynają chodzić. Mają zapewnić nie tylko świetną zabawę ale i zachęcić dziecko do chodzenia. Mogą mieć różną formę, jednak wybierając zabawkę, na której dziecko się będzie opierać musimy sprawdzić, czy jest ona stabilna i nie przeważy się pod naporem dziecka. Zabawki tego typu tworzone z myślą o małych chłopcach najczęściej mają formę samochodzików – wozów policyjnych lub strażackich, a także wesołych zwierzaków. Można spotkać również pchacze w formie interaktywnych tablic, na których dziecko może układać kształty lub rysować.

Bujaczki i skoczki

Takie zabawki kocha każdy maluch. Jeśli chodzi o bujaczki to najpopularniejsze w dalszym ciągu są konie na biegunach. Chociaż niektórzy producenci zabawek odchodzą od ich tradycyjnej formy i oferują np. osiołki lub misie z płozami.

Czytaj również  Jakie zabawki edukacyjne dla dzieci wybrać

Skoczki to nic innego jak gumowe, dmuchane zabawki, przy pomocy których dziecko może odbijać się od ziemi. Mogą mieć one formę dużej piłki lub zwierzaka, na którym dziecko wygodnie siedzi i odbija się nóżkami od podłoża.

Klocki, sortery, puzzle

Takie zabawki pozwalają na rozwój motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ćwiczą również wyobraźnię i kreatywność dziecka. Warto kupić zabawki wykonane z wysokiej jakości drewna pomalowanego ekologicznymi farbami. Będziemy mieć wówczas pewność, że zabawka będzie bezpieczna dla dziecka i będzie służyła dziecku nawet kilka lat.